۲۰ معجزه از معجزات علمی قرآن

20 معجزه از معجزات علمی قرآن

برای تماشای این ویدیو «فیلـترشکن» خود را روشن نموده و صفحه را رفرش کنید تا قابل نمایش باشد.

قرآن کریم این کتاب الهی سراسر معجزه ست تا جایی که علاوه بر ظاهر اون، باطنی هم داره و این به خودی خود کافیه تا حقانیت پیامبر اسلام رو ثابت کنیم چرا که از یک فرد بیسواد و درس نخوانده ای؛ بیان چنین آیاتی محاله؛ و یقین می کنیم که این آیات کلام خداست؛ برای دانشمندان و اندیشمندان غیر مسلمان بسیاری رو به تواضع و خضوع در برابر این کلام نورانی واداشته و چون فرصت نیست از ذکر نام اون صرفنظر می کنم؛ اما اگه کسی شک و شبهه ای داشت تو نظرات همین ویدیو بنویسه تا جواب بدم.

امروز و تو این ویدیو میخوام به 20 تا از معجزات علمی قرآن کریم اشاره کنم

______________________________________________________

بذارید قبل از شروع به یک نکته مهم اشاره کنم؛ ملحدین و کسانی که ضد اسلام هستن؛ از اعتراف دانشمندان به اعجاز علمی قرآن عصبانی هستن و میگن چرا شما هر چیزی رو به قرآن ربط میدین؛ اگه قرآن معجزه بود چرا مسلمان ها پیداش نکردن؛ در پاسخ میگیم اولا بحث اصلی اعجاز قرآن هست نه کاشف فلان علم؛ دوما چه فرقی میکنه مسلمون پیدا کنه یا یک مسیحی یا یک بی دین؛ مهم اینه که قرآن به این مسائل اشاره کرده و کاملا به لحاظ علمی منطبق بر یافته های دانشمندان هست؛ سوما معنی اعجاز این هست که قبل از وقوع یا کشف چیزی، به اون اشاره شده باشه که این کار توسط قرآن صورت گرفته وگرنه اگه همون زمان همه میدونستن که دیگه معجزه نبود.

با این توضیح میریم سراغ معجزات علمی قرآن

1. جاذبه ی زمین

قرآن، هزار و اندی سال قبل از نیوتن از جاذبه ی زمین خبرداده است:

« زمین را جذب کننده آفریدیم.» مرسلات/ 25

در دهها تفسیر که پیش از ولادت نیوتن نوشته شده، تصریح گردیده، که (کِفات) به معنای جذب کردن است.

یا در جای دیگر می فرماید:

خدا کسی است که آسمان ها را، بدون ستون هایی که آنها را ببینید، برافراشت؛ سپس بر تخت (جهان داری) تسلّط یافت؛ و خورشید و ماه را رام ساخت هر کدام تا سرآمد معینی روان اند. کارها را تدبیر می کند؛ آیات (و نشانه های خود) را شرح می دهد؛ تا شاید شما به ملاقات پروردگارتان یقین پیدا کنید(2 رعد)

این آیه با توجه به حدیثی که در تفسیر آن وارد شده است، پرده از روی یک حقیقت علمی برداشته که در زمان نزول آیات بر کسی آشکار نبود؛ چرا که در آن زمان گمان می کردند آسمان ها به صورت کراتی تو در تو همانند طبقات پیاز روی هم قرار دارند و چنین کراتی طبعاً هیچ کدام معلّق و بی ستون نیست، بلکه هر کدام بر دیگری تکیه دارد، ولی حدود هزار سال بعد از نزول این آیات، علم و دانش بشر به اینجا رسید که افلاک پوست پیازی، به کلی موهوم است و آنچه واقعیت دارد، این است که کرات آسمان هر کدام در مدار و جایگاه خود معلّق و ثابتند بی آنکه تکیه گاهی داشته باشند و تنها چیزی که آنها را در جای خود ثابت می دارد، تعادل قوه جاذبه و دافعه است که یکی با جرم این کرات ارتباط دارد و دیگری به حرکت آنها. این تعادل جاذبه و دافعه به صورت یک ستون نامریی، کرات آسمان را در جای خود نگه داشته است

2. حرکت انتقالی زمین [ گردش زمین به دور خورشید]

قرآن در حدود هزار سال پیش از گالیله که با نظر خود زمین را از مرکزیت جهان هستی در آورد به صراحت گفته است: « به کوهها نگاه می کنی، خیال می کنی که در یک جا ایستاده اند، د رحالیکه مانند ابرها درحرکتند.» نمل/ 88

قرآن کریم در این مورد اشارات فراوانی دارد و از زمین با تعبیراتی مثلِ گهواره (طه / 53) و شتر راهوار ( ملک/15) یاد کرده است.

3. انبساط عالم یا همون گسترش آسمان ها

قرآن، 13 قرن پیش از ولادت لومتر)، از انبساط عالم خبر داده است: « آسمان را به قدرت خود آفریدیم و هر لحظه، آن را گسترش می دهیم.» ( ذاریات/ 47)

4. ستونهای نامرئی ( جوّ کره ی زمین)

قرآن در مورد این ستونها می فرماید: « خداوند آسمان را بدون ستونی که آن را ببینید، برافراشت.» رعد/ 2 – لقمان / 10

هنگامی که از امام رضا « علیه السلام» پرسیدند: مگر آسمان ستون دارد؟ فرمود: بله، در آنجا ستونهایی است که شما نمی بینید. شیخ طوسی هزار سال پیش در تفسیر خود فرموده است:

قرآن نگفته ( بدون ستون)، بلکه فرموده است: (بدون ستون مرئی)

5. حرکت ماه و ستارگان

قرآن می فرماید:

او کسی است که شب و روز و خورشید و ماه را آفرید؛ هر یک در مداری در حرکتند!(33 انبیاء)

زمانی که دانشمندان به پیروی از هیئت بطلمیوس، همه ی ستاره ها و سیاره ها را ثابت می دانستند، قرآن، با تعبیر « حرکت در مداری شناور» از آنها یاد کرده است.

6-حرکت خورشید

درعصری که همه، خورشید را ثابت می دانستند، قرآن فرموده است: « خورشید به سوی آرامگاه خودش د ر حرکت است.» یس / 38

علاوه بر خورشید و ماه؛ تمام اجرام آسمانی و هر آنچه در کهکشان ها وجود دارد دارد؛ تابع همین قانون هستند.

7. زوجیت گیاهان

« (لینه) گیاه شناسِ سوئدی، در اواسط قرن18 میلادی کشف کرد که در گیاهان نیز جنس نر و ماده وجود دارد، اما این موضوع، محافل کلیسا را خشمگین ساخت و کتابهای او را به عنوان کتب ضلال معرفی کردند.» دانستیهای جهان علم ص 241 .

اما قرآن، در بیش از ده آیه از زوجیت گیاهان بحث کرده است. مثلاً : شعرا/ 7 – لقمان/10 « و از آسمان آبی فرو فرستادیم و به وسیله ی آن جفتهایی از گیاهان گوناگون رویاندیم.»

8. تسخیر فضا

قرآن کریم، 14 قرن پیش از آنکه ( یوری گاگارین) هوس سفر فضایی را در سر بپروراند، از سفر فضایی بحث کرده و نوید موفقیت داده است. آنجا که می فرماید:

ای گروه جن و انس! اگر می‌توانید از مرزهای آسمانها و زمین بگذرید، پس بگذرید، ولی هرگز نمی‌توانید، مگر با نیرویی (فوق العاده)!(33 الرحمن)

9. موجودات زنده در جهان بالا (یا به قول امروزیا آدم فضاییا)

بشر امروز در کُرّاتِ دیگر به جستجوی موجود زنده می پردازد و تاکنون اطلاعات قانع کننده ایی بدست نیاورده است، در صورتی که قرآن 15 قرن قبل، به صراحت از وجود موجودات زنده در آنجا، خبر داده است: « از نشانه های قدرت خدا، آفرینش آسمان و زمین و پراکندن جنبده در آن دو می باشد.» شوری 29

10. همبستگی آسمان و زمین

ساختمان آفرینش از (گاز) تشکیل شده و سپس به (سدیم) تقسیم گردید و یکی از نتایج این تقسیم منظومه شمسی ما می باشد.

یکی از بهترین دلائلی که می رساند این کرات همبستگی داشته اند، این است که در خورشید بیش از 67 عنصر وجود دارد که عین آن عناصر در زمین نیز دیده می شود.

همچنین، عناصر سنگهای آسمانی که از آسمان داخل زمین می شوند، همان عناصری است که ساختمان زمین را در بر گرفته است.

خداوند این همبستگی را در قرآن کریم بیان فرموده است:

« آسمان و زمین قبلاً به هم متصل بودند و ما آنها را از همدیگر جدا کردیم.» انبیاء / 30

11. توده های گاز

دکتر لاتیمر، آسمان شناس معروف می گوید:

« زمین و ستارگانِ دیگر، از توده های ابری، تشکیل یافته اند و این ابر از ذرات سختی پدید آمده که حجمش 10 هزار برابر از حجم کره ی زمین بزرگتر بود.»

قرآن این حقیقت را به این صورت بیان فرموده است:

«خداوند اراده کرد خلق کند آسمان را، حال آن که آسمان، توده ی گاز و دود بود.» فصلت / 11

12. برخورد الکتریسیته و شکل گیری باران و تگرک

(فرانکلین) ثابت کرد که ابرها دارای بار الکتریسیته هستند و همان طوری که منفی و مثبت همدیگر را جذب می کنند، منفی با منفی و مثبت با مثبت، همدیگر را دفع می کنند و این دفع کردن باعث می شود ابرها از هم دور شوند، لکن خداوند، بوسیله ی بادها، ابرها را به هم نزدیک می سازد تا منفی و مثبت همدیگر را جذب کرده و تولد باران نمایند.

این مطلب در قرآن کریم بیان شده است:

« آیا نمی بینی خداوند، ابرها را به آسانی حرکت می دهد، بعد آنها را به هم ترکیب می نماید، سپس بر روی هم انباشته می کند، آنگاه باران را از لابلای آنها خارج می سازد.» نور/ 43

13. نبودن اکسیژن در بالای جو

از جمله روشهای تربیتی قرآن این است که، با بیان « مثل » زمینه را برای تعلیم اصول عقاید، آماده می کند.

امروز ثابت شده که هر اندازه انسان به سمت آسمان برود، هوا رقیق تر شده و در اثر نبودن اکسیژن، تنفس مشکل می گردد.

قرآن این مطلب را در قالب مثال بیان فرموده است:

« پس خداوند، کسی را که می خواهد هدایت نماید، سینه ی او را برای پذیرفتن اسلام باز می کند و کسی را که گمراه می نماید، سینه ی او را تنگ می کند و در فشارقرار می دهد، مانند کسی که به آسمان می رود. » انعام 125

14.کروی بودن زمین

در قرآن آیاتی وجود دارد که تنها با مسئله ی کروی بودن زمین تطبیق می کند، از جمله: « به آن جمعیت که تضعیف شده بودند، مشرقها و مغربهای پر برکت زمین را ، ارث دادیم.» اعراف / 137

این تعبیر تنها با کروی بودن زمین می سازد، زیرا اگر فرض بگیریم که زمین مسطح است، در این صورت یک مشرق و یک مغرب بیشتر نخواهد داشت ؛ اما اگر زمین را کروی فرض نمائیم، هر نقطه ایی از زمین برای نقاط شرقی آن، (غرب) خواهد بود و برای نقاط غربی آن، (شرق) خواهد بود.

15-آماده شدن زمین برای زراعت به وسیله باران

قرآن در این باره میفرماید:

«و انسان باید به غذایش نظر کند؛ که ما آب را با بارشی فرو ریختیم؛ سپس زمین را کاملاً شکافتیم؛ و در آن دانه (ها) رویاندیم؛ و (نیز) انگور و سبزی ».
در آغاز، سطح زمین را قشر عظیمی از سنگ ها پوشانده بود. باران های سیلابی پی در پی فرو باریدند و سنگ ها را شکافتند. ذرات آن را جدا کردند و در قسمت های گود زمین گستردند و به این ترتیب توده خاک قابل زراعت تشکیل شد و هم اکنون نیز سیلاب ها قسمتی از آنها را در خود حل کرده، به دریا می ریزند. اما خاک های جدیدی که به وسیله برف و باران مجدداً تشکیل می شود، جای آن را می گیرد وگرنه انسان گرفتار کمبود خاک زراعتی می شد. به این ترتیب آیه اشاره به یکی از معجزات علمی قرآن است که نشان می دهد اول باران ها فرو می بارند و سپس زمین ها شکافته می شوند و آماده زراعت می گردند. نه تنها در روزهای نخست این عمل صورت گرفته که امروز نیز ادامه دارد

16- رستاخیز انرژی ها

(همان) کسی که برای شما از درخت سبز، آتشی قرار داد و شما در هنگام (نیاز) از آن (آتش) می افروزید (80 یاسین)

از نظر علمی ثابت شده آتشی که امروز به هنگام سوختن چوب ها می بینیم، همان حرارتی است که درختان طی سالیان دراز از آفتاب گرفته و در خود ذخیره کرده اند. ما فکر می کنیم تابش پنجاه سال نور آفتاب بر بدنه درخت از میان رفته، غافل از اینکه تمام آن حرارت در درخت ذخیره شده و به هنگامی که جرقه آتش به چوب های خشک می رسد و شروع به سوختن می کند، آن حرارت و نور و انرژی را پس می دهند؛ یعنی در اینجا رستاخیز و معادی برپا می شود و انرژی های مرده از نو زنده می شوند و جان می گیرند و به ما می گویند: خدایی که رستاخیز ما را فراهم ساخت، قدرت دارد که رستاخیز شما انسان ها را نیز فراهم سازد.

برای جلوگیری از طولانی شدن بحث؛ بیش از این شرح نمیدم چون تو ویدیوی «عذاب شیطان در قیامت» رستاخیز انرژی ها رو توضیح دادم که لینکش رو آخر همین ویدیو قرار میدم تا ببینید

آفرینش انسان از علق و شکل گیری استخوان ها در جنین؛ یکی دیگه از معجزات علمی قرآن هست که خودش به تنهایی یک ویدیو لازمه صحبت کنیم که شاید در آینده این کار رو انجام بدم؛ زندگی اجتماعی زنبور عسل، بریدگی میان رشته کوه ها، تشکیل تمام اجسام از اتم، اشاره به آهن، اثر انگشت، عدم مخلوط شدن دو دریای شیرین و تلخ  شور، و… از معجزات دیگر این کتاب الهی ست که شاید در آینده در مورد این ها هم صحبت کنم