شفا بخشی نعلین آیت الله گلپایگانی

1134
آیت الله گلپایگانی - سید محمد رضا گلپایگانی - همسر آیت الله اشتهاردی - شفابخشی نعلین
آیت الله گلپایگانی - سید محمدرضا

العُلَماءُ وَرَثَهُ الأنبیاءِ ، یُحِبُّهُم أهلُ السَّماءِ ، و یَستَغفِرُ لَهُمُ الحِیتانُ فِی البَحرِ إذا ماتوا إلى یَومِ القِیامَهِ
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرمودند : علما وارثان پیامبرانند، اهل آسمان ایشان را دوست مى دارند و هر گاه بمیرند ماهیان دریا تا روز رستاخیز برایشان آمرزش مى طلبند.(۱)

آیت الله اشتهاردی فرمودند: همسر اینجانب از درد شدید کمر رنج می برد؛ روزی حضرت آیت الله گلپایگانی جهت تسلیت فوت پدر همسرم به منزل ما تشریف آوردند.

بعد از اینکه ایشان از منزل رفتند؛ به همسرم گفتم: شما که از بیماری رنج می برید، نبات یا قندی می آوردید و به آقا ( آیت الله گلپایگانی ) می دادید تا متبرک کنند؛ ایشان گفتند: من حالم کاملأ خوب شده، دیگر بیماری ندارم.

گفتم: چرا؟! مگر چه کردی؟ گفت: وقتی آقا وارد منزل شدند و نشستند؛ نعلین آقا را برداشتم و به موضع درد کشیدم؛ از آن لحظه به بعد تمام دردها از من رخت بربست.(۲)

هر که خواهد همنشینی با خدا | او نشیند در حضور اولیاء
از حضور اولیاء گر بگسلی | تو هلاکی زان که جزو بی کلی (۳)

وصف خوبان جهان کی از سخن گردد ادا | چون بود از نام ایشان مر سخن و زیب و زین (۴)

همنشین اهل معنای باش تا | هم عطا یابی و هم باشی فتی (۵)

۱٫ کنزالعمّال ج ۱۰ ص ۱۳۵
۲٫ ماهنامه دیدار – ش ۳۸ – ۸۲/۵/۹ ص ۴
۳٫ مولوی مثنوی معنوی – دفتر دوم – ۴ و ۲۱۸۳
۴٫ دیوان لامع ص ۴۶۰
۵٫ مولوی مثنوی معنوی – دفتر اول ۷۱۱

تهیه شده در تحریریه سایت مسلمان با استفاده از کتاب سلوک عارفانه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب سایت مسلمان در کانال سروش سایت مسلمان به نشانی @Mosalman_Net عضو شوید تا زودتر از دیگران فیلم ها و ویدیوهای ما را ببینید و از مطالب مذهبی و آموزنده سایت مسلمان مطلع گردید. سایر داستان های عرفا و علمای ربانی در سایت مسلمان را می توانید از اینجا ببینید و مطالعه نمایید. ویژگی داستان های این قسمت؛ کوتاه و آموزنده بودن است.