محمود کریمی محرم ۹۶ شب هشتم

محمود کریمی مداحی صوتی شب 8 محرم ۹۶

برای دانلود گلچین بهترین مداحی های محرم 96 اینجا کلیک کنید.

روضه (دانلود)

روضه 2 (دانلود)

حسین آقا جان حی الصلاه محرابم رویت (دانلود)

پیغام کربلا به نجف برد جبرئیل (دانلود)

تنت روی خاکای صحرا علی جان (دانلود)

تنت روی خاکای صحرا علی جان (سبک متفاوت) (دانلود)

شد نمایان تمثال احمد رو به میدان آمد محمد (ص) (دانلود)

السلام علیک ایهاالشهید (دانلود)

علی اکبرت خودِ ذوالفقار است بحر حرم مایه افتخار است (دانلود)

ای سرو قطعه قطعه در خون کشیده ام (دانلود)

امیرالمؤمنین صحرای محشر را تماشا کن (دانلود)

فی امان الله علی اکبرم (دانلود)

خبر به لیلا بده ای باد خزون (دانلود)

خبر به لیلا بده ای باد خزون بیا کنار پسرت روضه بخون (دانلود)

محمود کریمی (متولد ۱۳۴۷)، از مداحان ایرانی است که مجری برنامه‌ های متعدد عزاداری در بیت رهبری بوده‌ است.

پدر کریمی در سال ۱۳۶۱ در جنگ ایران و عراق و در عملیات فتح‌ المبین مفقود الاثر شد و برادرش در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه کشته شد. کریمی سه برادر دیگر دارد. وی در سال ۱۳۷۰ ازدواج کرد و یک پسر و یک دختر دارد. او از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳ معلم تربیتی در دبستان محمدمنتظری، خیابان بهشتی تهران بود.[نیازمند منبع]

محمود کریمی کاسب است. در کودکی بنایی و نجاری کرده و اکنون در بازار سفال و آجر فعالیت می‌ کند. به گفته وی؛ کریمی از راه مداحی امرار معاش نمی‌ کند و در فعالیت‌ های صنعتی حضور دارد.

محمود کریمی نوحه‌ خوانی را از سن ۷ سالگی آغاز کرد و اولین بار در مسجدی در شاهین شهر اصفهان مداحی کرد و از پدرش دو تومان صله دریافت کرد.

محمود کریمی مرثیه سرا است و بیشتر شعرهای نوحه‌ هایش را خود می‌گوید. او در حسینه امامزاده علی اکبر (سلام الله علیه) چیذر در هیئت رزمندگان اسلام نوحه‌ خوانی می‌کند. وی ۱۴ سال پیش (در سال ۱۳۸۲) با نوحه مشهور “عمو جون ” به شهرت رسید. این نوحه در رثای عباس بن علی است. محمود کریمی در سال ۱۳۹۱ در حسینه چیذر با سنج و دمام نوحه‌ خوانی کرد که بازتاب گسترده داشت.

محمود کریمی معتقد است که مداح باید در برخی مسائل سیاسی دخالت کند و اظهار نظر نماید. او سال ۱۳۹۱ در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم گفت:

در پاسخ به آقایانی که می‌ گویند مداحان نباید در کار سیاست دخالت کنند من پاسخ می‌ دهم که خودشان در سیاست دخالت نکنند چون این حرفشان از بی‌ سوادی سیاسی‌ شان نشأت می‌ گیرد بهتر است به کار خودشان برسند. چون ما این بینش را داریم که در سیاست اظهار نظر کنیم، ولی آن‌ ها ندارند.