سید مجید بنی فاطمه محرم ۹۷ شب ۵

سید مجید بنی فاطمه شب پنجم محرم ۹۷

مختصری درباره سید مجید بنی فاطمه

روضه و مناجات: چشم به راهی خیلی سخته… (دانلود)

زمینه 1: یارا دلبر و دلدارا ماه جهان آرا… می کشد عشق تو آخر سر مارا (دانلود)

زمینه 2: این عالم عشقه … روزی همه عشقه… (دانلود)

زمینه 3: عمه تو هم بیا و ببین… افتاده عموجون رو زمین… (دانلود)

زمینه 4: یا حسین نفس می کشم به شوق غمت فدای تو و فدای محرمت… (دانلود)

واحد سنگین: ابتلایش فرق داشت چون که نزد عمو قالو بلایش فرق داشت… (دانلود)

واحد 1: آرزوی پر زدن با من حرم با تو… گریه های نیمه شب با من حرم با تو… (دانلود)

واحد 2: بر مشام جان یه قطعه از عشق حسین… (دانلود)

شور 1: غیر عشق تو میخوام هر عشقی رو خاک کنم… (دانلود)

شور 2: اولین بار مگه یادم میره که نگام به پرچم تو افتاد… (دانلود)

سید مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت علیهم السلام است که در حسینیه «ریحانه الحسین» واقع در باغ فردوس تهران مداحی می کند. تحصیلات مجید بنی فاطمه دیپلم و شغل او آزاد است.

مجید بنی فاطمه متأهل و دارای دو فرزند دختر و پسر است.

وی به مناسبت های مختلف میهمان سایر مداحان و هیئات مذهبی شده و در کنار مداحان بزرگی همچون محمود کریمی، محمدرضا طاهری و دیگران اقدام به نوحه سرایی و مرثیه خوانی می کند که غالبأ این مراسم به مولودی خوانی سالروز ولادت اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین مربوط می شود.

بیشتر مردم سید مجید بنی فاطمه را با نوحه «عمو عباس علمت کو عموی خوبم» می شناسند که در دهه ۸۰ منتشر گردید و انصافأ یکی از نوحه های ماندگار در زبان فارسی به شمار می رود و کمتر کسی هست که با این مداحی مأنوس نبوده و یا نشنیده باشد. در یکی دو سال اخیر سایتی بنام «لهوف» اقدام به انتشار مداحی های مجید بنی فاطمه کرده است که به نظر آرشیو قوی و مستحکمی ندارد و یا لااقل برنامه ای برای انتشار فیلم ها و فایل های صوتی این مداح جوان در دستور کار خود قرار نداده است. (البته تا زمان نگارش این متن)

بر خلاف سایر شخصیت های سیاسی مذهبی، کمتر حاشیه ای برای او وجود دارد و جالب اینکه هیچ اطلاعاتی از سید مجید بنی فاطمه در ویکی پدیا وجود ندارد؛ تنها یکی دو سایت هستند که مصاحبه ای از وی منتشر کرده اند و آن هم به دلیل سیاست های «سایت مسلمان» مورد تأیید نیست.

با نزدیک شدن به ماه محرم و با ایجاد شور و نشاط در دل عزاداران حسینی بر آن شدیم تا مجموعه مداحی های صوتی و تصویری ایشان را برای استفاده دوستداران و محبین آل الله صلوات الله علیهم اجمعین منتشر نماییم.

تهیه شده در واحد صوت سایت مسلمان با سپاس از سایت راسخون