جواد مقدم محرم ۹۶ شب هشتم

جواد مقدم مداحی شب 8 محرم ۹۶

برای دانلود گلچین بهترین مداحی های محرم 96 اینجا کلیک کنید.

غمایی هست که آدمو از زندگی سیر میکنه (دانلود)

هوای حرمِ تورو دارم؛ تو روضتِ همه کس و کارم (دانلود)

نمکِ زندگیم از نام علیِ؛ دل من مرغِ سر بامِ علیِ (دانلود)

هر کی جنون کارشِ عاشقی افکارشه غم نخوره تا ابد علی نگهدارشه (دانلود)

ممنونم خدا علی دارم؛ ممنونم که مرتضائیم (دانلود)

ز حرم جانب میدان به صفِ کربلا (دانلود)

فتادم از پا ز ناتوانی ندارم امید به زندگانی (دانلود)

هم در مقامُ نامُ جلالت تو اکبری (دانلود)

نبضِ لبم کرب و بلا خواب شبم کرب و بلا (دانلود)

پیغمبرانِ عرش نشین در تحیراند (دانلود)

جواد مقدم مداحی ست که بنابر شنیده ها علاوه بر کار مداحی، به کار هنری (تذهیب) مشغول است؛ از وی به عنوان دانشجوی دانشگاه آزاد نام برده می شود.
جواد مقدم در چند سال اخیر با سبک و سیاق خاص خود که گاهی اوقات مورد مخالفت بچه حزب اللهی ها قرار می گیرد؛ سر و صدای زیادی در مجامع مداحی به پا کرده؛ برخی او را متهم می کنند که در سبک های خود؛ از ترانه ها الهام گرفته و با وام گرفتن از ریتم های موسیقی؛ آن را در قالب مداحی پیاده می کند اما ظاهرا وی چنین چیزی را نمی پذیرد.

جواد مقدم در جایی مدعی شده که حتی به بیت رهبری هم دعوت شده اما از آنجا که خود را لایق مدیحه سرایی در محضر رهبر انقلاب نمی داند؛ عذر تقصیر آورده و ضمن عذرخواهی از ایشان؛ از حضور در حسینیه امام خمینی (ره) و مرثیه سرایی در بیت رهبری امتناع ورزیده است.

جواد مقدم خود را از این اتهام که برای جذب جوانان؛ سبک و سیاق و روش خاصی در مداحی را در پیش گرفته؛ مبرا می داند و مدعی است که صرفا برای اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) مداحی می کند.

طرفداران وی؛ بیشتر او را با سیکی از مداحی که به «شور» معروف است می شناسند و جواد مقدم را به دلیل نوحه های شور خوانی دوست می دارند؛ اما در نقطه مقابل عده زیادی هم هستند که این سبک مداحی وی را مورد انتقادات جدی قرار داده و از آن به خوبی یاد نمی کنند.

اما گروه دیگری جواد مقدم را مداحی خوش صدا و با استعداد دانسته و از سبک «واحد» خوانی وی تعریف و تمجید می کنند که البته با دید انصاف اگر بنگریم؛ حقیقتا مداحی های وی به سبک واحد بسیار حزین و دلنشین است.

به هر حال ما قضاوت نمی کنیم و تا جایی که سیاست های اعتقادی سایت مسلمان اجازه دهد و خطوط قرمز اخلاقی و فقهی رعایت گردد؛ مداحی های این مداح را نیز در سایت منتشر خواهیم کرد ان شاءالله.